Kamizelki i opaski odblaskowe, dlaczego warto je mieć? 0
Kamizelki i opaski odblaskowe, dlaczego warto je mieć?

Kamizelki odblaskowe, opaski odblaskowe i taśmy to produkty, które zwiększają widoczność na drodze. To niezbędny must have każdej osoby, która dba o bezpieczeństwo swoje i swoich najbliższych. Dlaczego warto zakupić opaski odblaskowe lub inne gadżety odblaskowe?

Kosztują niewiele i tylko pozornie stanowią kawałek materiału z „czymś błyszczącym”, a tak naprawdę mogą przyczynić się do uratowania życia. Mowa oczywiście o kamizelkach i opaskach odblaskowych.

Kamizelki i opaski odblaskowe i ich zastosowanie

Jadąc po zmroku na rowerze, spacerując, bądź wracając z pracy lub z zakupów wieczorem warto zadbać o wierzchnie ubranie, lub przynajmniej niewielkie gadżety, które poprawią naszą widoczność. Kamizelki odblaskowe, opaski odblaskowe a także gadżety odblaskowe to nie tylko obowiązkowy element wyposażenia samochodu. To także produkt, w który powinniśmy wyposażyć nasze dzieci.

Jak  podają statystyki Spośród ponad 3,5 tysiąca ofiar wypadków drogowych rocznie, ok. 30% to piesi, a wraz z rowerzystami wypadki z udziałem niechronionych użytkowników dróg wynoszą 41%. Połowa wypadków ma miejsce po zmierzchu. Co więcej nocą pieszy bez elementów odblaskowych jest widoczny dla kierowcy z odległości zaledwie 20-30 m. To niewiele do zahamowania, w szczególności, gdy hamowanie awaryjne następuje w zimie, bądź przy dużej prędkości. Opaski odblaskowe i kamizelki z kolei sprawiają, że użytkownik ruchu drogowego jest widoczny już z odległości 130 -150 m. To aż 100 m różnicy, która może uratować nam życie.

Ryzyko potrącenia pieszego posiadającego opaski odblaskowe i kamizelki odblaskowe maleje aż 6-7 krotnie.

Opaski odblaskowe dla dzieci

Kamizelki odblaskowe i opaski to ciekawy gadżet, który pokochają maluchy. Dodatkowo wpłyną na ich bezpieczeństwo, szczególnie zimą, gdy dominuje szaruga. Dzieci je pokochają, szczególnie, że dostępne są w wielu kolorach i wzorach. Ich zakup i stosowanie to wręcz moralny obowiązek i dobry pomysł na drobny podarunek.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium