Terapeutyczne Wkładki wypełnione płynnym Żelem

lique3.jpg
  • promocja
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny

Darmowa dostawa od 199 zł

Najtańsza opcja wysyłki: 6,49 zł

zwrot_30dni
Cena: 119,00 zł 150,00 zł 119.00
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
ilość para
dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane

Opis

Terapeutyczne Wkładki wypełnione płynnym Żelem

Podczas wielogodzinnych prac bądź zajęć na stojąco i chodząco pojawia się często zmęczenie stóp i nóg, które wpływa negatywnie na samopoczucie całego organizmu. Badania naukowe udowadniają, iż powodem złego samopoczucia jest spowolnienie krążenia krwi w naszym ciele.Precyzyjnie odmierzona ilość żelu, która znajduje się we wkładce Liqua Care®, przemieszcza się stymulując mięśnie oraz spodnią część stopy. Ponadto, przepływ żelu, zgodnie z anatomiczną strukturą stopy, zwiększa rozłożenie ciężaru ciała na większą powierzchnię stopy. W ten sposób dochodzi do pobudzenia czynności pompy żylnej, w wyniku czego zmniejsza się ryzyko powstawania obrzęku stóp i nóg.

Wkładki Liqua Care® zapewniają nie tylko rewolucyjny komfort użytkowy, ale powodują odczuwalne zmniejszenie
bolesności stóp i nóg. Liqua Care® jest zalecana w przypadku “zimnych“ oraz opuchniętych stóp i nóg, dolegliwości żylnych, mięśniowych i artretycznych, a także bólów kręgosłupa spowodowanych długotrwałą pracą w pozycji stojącej lub chodzącej.

Opinie lekarzy i specjalistów są zgodne, iż Liqua Care® przyczynia się do zmniejszenia dolegliwości nóg i stóp poprzez pobudzenie ośrodków czuciowych stopy.

Wkładki są przeznaczone dla:

- osób starszych

- kobiet w ciąży

- cukrzyków

- osób z dolegliwościami żylnymi

- osób skarżących się na bóle mięśniowe i artretyczne

- osób z opuchniętymi nogami i stopami

- osób wykonujących pracę na stojąco i chodząco

Okres adaptacyjny: 8-14 dni
(patrz tabela na stronie 3)

OKRES ADAPTACYJNY:

Dla wielu osób chodzenie lub stanie z wkładką Liqua Care® stanie się całkowicie nowym dozna- niem. Dynamiczne przemieszczanie się żelu pod spodem stopy wpłynie stymulująco oraz masująco, pobudzając ośrodki czuciowe stopy. Stąd też wymagany jest okres adaptacyjny w używaniu wkładki, który wynosi od 8 do 14 dni. Pierwszego i drugiego dnia użytkowania noś wkładki Liqua Care® jedynie od 30 do 60 minut. W kolejnych dniach zwiększaj sukcesywnie czas użytkowania wkładek. W tabeli poniżej podajemy rekomendowany czas użytkowania podczas okresu adaptacyjnego:

 

Dzień Czas użytkowania Forma aktywności
1-2 0,5-1 godziny dziennie stanie / chodzenie
3-4 1-3 godziny dziennie stanie / chodzenie
5-6 3-5 godzin dziennie stanie / chodzenie
7-8 5-7 godzin dziennie stanie / chodzenie
9-10 7-10 godzin dziennie stanie / chodzenie
11-14 10-14 godzin dziennie stanie / chodzenie

 

Po upływie okresu adaptacyjnego używaj wkładek Liqua Care® na stałe.

Podczas pierwszych dni, ze względu na terapeutycz- ne oddziaływanie wkładki, użytkownik może odczu- wać lekką bolesność stóp oraz lekkie zawroty głowy. Jednakże symptomy te są jedynie znakiem, iż wkładka daje pożądany efekt.

Skaleczenia i rany:

Liqua Care® nie jest wkładką leczącą skaleczenia lub rany! Władka przeznaczona jest dla osób, które nie skarżą się na tego typu dole- gliwości. Jeśli Wasze stopy posiadają skaleczenia lub rany, należy zwrócić się do lekarza lub terapeuty w celu zasięgnięcia porady przed użyciem wkładek.

Ciepło:

W pierwszych dniach używania wkładek możemy odczuwać wzmożone ciepło stóp, co ma bezpośredni związek ze zwiększonym przepływem krwi. Uczucie ciepła ustąpi po 8-14 dniach.

Bieganie:

Wkładki Liqua Care® mogą być używa- ne podczas biegania. Jednakże przez okres pierwszych 14 dni używaj wkładek wyłącznie do chodzenia i stania. Po upływie okresu adaptacyj- nego możesz rozpocząć stopniowe używanie wkładek podczas biegania.

Liqua Care® jest wkładką antystatyczną.

UTRZYMANIE CZYSTOŚCI I PRANIE:

Liqua Care® powinna być prana ręcznie bądź w pralce automatycznej, w temperaturze nie prze- kraczającej 40° C. Podczas prania w pralce auto- matycznej używaj siatki do prania.

UWAGA:

Jeśli wkładka zostanie przedziura- wiona należy przemyć ciepłą wodą buty oraz skarpetki, aby nie dopuścić do trwałych prze- barwień. Żel znajdujący się we wkładce Liqua Care® jest substancją nieszkodliwą i nie spowo- duje przebarwień, jeśli przemycie ciepłą wodą nastąpi bezpośrednio po przedziurawieniu wkładki.

GWARANCJA:

Udziela się 6 miesięcznej gwarancji na wkładki Liqua Care®. Gwarancja liczona jest od dnia zaku- pu. W przypadku uszkodzeń produkcyjnych wkładka podlega bezpłatnej wymianie. Gwarancja traci swoją ważność w przypadku przedziurawie- nia wkładek przez kamienie, piasek lub ostre przedmioty. W przypadku zgłoszenia reklamacji prosimy o przedstawienie dowodu zakupu.
TWAŁOŚĆ wkładek jest uzależniona od intensywności użytkowania: 6 miesięcy+ w przypadku bardzo intensywnego, 10-14 godz. każdego dnia (bieganie, chodzenie), 2-3 lata+, kiedy używane są przez 6-8 godz. dziennie.

INSTRUKCJA UŻYTKOWANIA:

Wkładka powinna być ułożona w bucie w taki sposób, aby nie podlegała przemieszczaniu.

Przed włożeniem wkładki but należy oczyścić z kamieni, piasku i innych ostrych przedmiotów, które mogą spowodować przedziurawienie wkładki.

Gwarancja udzielana na produkt nie obejmuje uszkodzeń związanych z przedziurawieniem wkładki przez ostre przedmioty.

Wkładkę należy włożyć do buta tak, aby powierzchnia powleczona materiałem zwrócona była do góry.

Każda wkładka Liqua Care® obejmuje dwa rozmiary. Na czubku wkładki znajdują się dwa rowki, wzdłuż których należy ją przyciąć, aby zmniejszyć jej roz- miar. Nie obcinaj poniżej dolnego rowka, ponie- waż w ten sposób przedziurawisz wkładkę.

 

Wkładki Liqua Care®

zawierają precyzyjnie dozowaną ilość płynnego żelu, który jest substancją całkowicie nieszkodliwą. Opatentowany system kanałów we wkładce koryguje przepływ żelu zgodnie z anatomiczną strukturą stopy (patrz rysunki poniżej), przyczyniając się do stabilniejszego rozłożenia ciężaru ciała na większą powierzchnię stopy.

Wkładki Liqua Care®

można zastosować do prawie wszystkich typów obuwia (buty zakryte i odkryte, pantofle, kozaki, kalosze, obuwie robocze, sandały, klapki, drewniaki, itp.) Wysoka jakość oraz trwałość materiałów użytych do produkcji wkładek, sprawiają, iż mogą być noszone zarówno podczas wykonywania pracy zawodowej jak i aktywnego wypoczynku (uprawianie sportu, aerobik, bieganie). Wkładki nadają się do prania w pralce automatycznej. Liqua Care® jest wkładką antystatyczną. Buty odkryte (sandały, klapki, itp.): Rzepy przylegające do wkładki oraz buta w okolicy pięty należy zamówić dodatkowo. W ten sposób wkładkę Liqua Care® można używać zarówno w sandałach, klapkach jak i innych butach tego typu.

Dokumentacja:

Skuteczność oddziaływania wkładek Liqua Care® została udokumentowana przez wybitnego specjalistę w dziedzinie fizjologii pracy, Profesora, Dr Med. Dr Inż. Hab. Wilfrieda Diebschlaga z Instytutu Fizjologii i Ergonomii Uniwersytetu w Monachium. Ponadto przeprowadzone zostały testy przez terapeutów, którzy wysoko ocenili oddziaływanie wkładek zarówno podczas chodzenia jak i biegania.

Gwarancja:

Udziela się 6 miesięcznej gwarancji na wkładki Liqua Care®. Gwarancja liczona jest od dnia zakupu. W przypadku uszkodzeń produkcyjnych wkładki podlegają bezpłatnej wymianie. Gwarancja traci swoją ważność w przypadku przedziurawienia wkładek przez kamienie, piasek, ostre przedmioty. Przy zgłoszeniu reklamacji prosimy o przedstawienie dowodu zakupu.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium