Czy warto stosować farby do butów skórzanych? 0
Czy warto stosować farby do butów skórzanych?

Farba do butów skórzanych potrafi odnowić stare bądź zniszczone obuwie. Producenci zapewniają, że produkt umożliwia samodzielną aplikację w zaciszu własnego domu.  Nie musimy więc oddawać ulubionych butów do szewca i ponosić wysokich kosztów ich renowacji.  Czy warto stosować farby do butów skórzanych, a może lepiej po prostu kupić nowe obuwie?

Farbowanie skóry wbrew powszechnej opinii nie jest trudne. Wystarczy dobrać kolor i odpowiednio przygotować obuwie do malowania. Jest to najistotniejszy etap całego procesu odnawiania skóry.

Farby do skóry na bazie wody

Farby do butów skórzanych na bazie wody to preparaty, które idealnie sprawdzają się w przypadku skór licowych – gładkich. Z reguły kryją powierzchniowo i w mniejszym stopniu wnikają w strukturę materiału. Mogą być także używane w przypadku sztucznych skór. Co istotne, farby do butów na bazie wody są wykorzystywane w większości dostępnych na rynku butów, dlatego też nie powinno nikogo dziwić, że kolor szybko blaknie. Ze względu na łatwość ich użycia można je stosować w zaciszu własnego domu i można je ze sobą mieszać w ramach tego samego produktu w celu uzyskania optymalnego odcienia.

Farby do butów na bazie alkoholu

Barwniki do skór na bazie alkoholu wnikają głęboko w strukturę materiału. Ich stosowanie jest nieco trudniejsze i wymaga dokładnego przygotowania obuwia do farbowania, co nie oznacza, że nie można ich stosować w domu. Te farby do skór stosuje się najczęściej w przypadku skór licowych, nubuku oraz zamszu, ponieważ pigment wnika głęboko w strukturę materiału barwiąc ją trwałej.

Podobnie jak farby do butów na bazie wody również te na bazie alkoholu możemy mieszać ze sobą w ramach  tego samego produktu w celu uzyskania optymalnego odcienia.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium