Jak naszyć łatę na spodnie? 0
Jak naszyć łatę na spodnie?

Można kupić nowe spodnie, gdy tylko pojawią się dziury, co jednak zrobić w sytuacji, gdy pojawiają się one znacznie częściej niż planowaliśmy – szczególnie gdy dotyczy to dzieci. W takim przypadku lepiej naszyć łaty na spodnie niż kupować od razu nową parę. Wystarczy odrobina kreatywności, by ze starych lub zniszczonych ubrań stworzyć niepowtarzalne rzeczy, których będą nam zazdrościć inni.

Jak naszyć łaty na ubrania?

Łaty na ubrania można zrobić samemu, z nieużywanych już rzeczy, bądź kupić gotowe w każdej pasmanterii. Te drugie są o tyle lepsze, że nie wymagają już obszycia. Oszczędzamy tym samym nasz czas, niezbędny do przygotowania łaty na spodnie.

Co będzie nam potrzebne?

  • ·         Dziurawe spodnie
  • ·         Gotowe łaty na spodnie, bądź inne kawałki materiałów.
  • ·         Igła
  • ·         Nici
  • ·         Nożyczki
  • ·         Odrobina chęci i cierpliwości.

Lokalizujemy dziurę i dobieramy odpowiedni rozmiar łaty do spodni, tak aby przykryła ją w całości. Następnie wybieramy kolor nici. W przypadku dzieci możemy użyć kilku odcieni, dzięki czemu spodnie będą bardziej kolorowe. Przyszywamy łaty na kolana  - nie powinno zająć to dłużej niż 10 minut.

Łaty termoprzylepne – opcja dla leniwych?

Nie każdy ma talent krawiecki, ale chyba każdy ma w domu żelazko. W pasmanterii można zakupić łaty termoprzylepne, które w szybki i prosty sposób usuną dziurę z ubrania.  Wystarczy rozprasować łatę w miejscu występowania dziury i gotowe.

Można oczywiście bardziej „zepsuć” spodnie, szczególnie jeżeli mówimy o dżinsach. Tutaj dziury są po prostu modne, dlatego też od nas zależy co zrobimy z naszymi ubraniami. Kreatywność jest i będzie zawsze doceniana.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium