Jak odnowić kierownicę skórzaną w samochodzie? 0
Jak odnowić kierownicę skórzaną w samochodzie?

Regularne użytkowanie samochodu przez dłuższy czas sprawia, że na naszej kierownicy mogą pojawić się przebarwienia i wytarcia. Nie sposób ich uniknąć, no chyba, że całkowicie zrezygnowalibyśmy z jazdy autem i korzystalibyśmy z komunikacji miejskiej. Możemy również, co jakiś czas kupić nową kierownicę. Nie jest to jednak dobry pomysł. Jak odnowić kierownicę skórzaną, aby znowu wyglądała jak nowa?

Dlaczego kierownica się niszczy?

Kierownica ulega zużyciu w trakcie jej używania. Podczas prowadzenia pojazdu nieustannie trzymamy na niej ręce, a w trakcie skręcania podlega dużym tarciom. Oprócz tego w lecie i podczas dłuższej jazdy pocimy się, przez co w skórę wnika wiele substancji, w tym sól, która uszkadza naszą kierownicę.

Jak odnowić kierownicę skórzaną?

Renowacja skórzanej kierownicy nie jest trudna, tym bardziej, że na rynku dostępne są produkty umożliwiające nie tylko zmianę jej koloru, ale także naprawienie ubytków.

Aby odnowić skórzaną kierownicę należy najpierw ją zdemontować a następnie odtłuścić. Posłuży do tego benzyna, produkt, który posłuży do zmywania tłustych plam z powierzchni skóry.

Po dokładnym oczyszczeniu i odtłuszczeniu można przejść do malowania kierownicy i renowacji skóry. W sklepach kaletniczych dostępne są farby do skór w wielu kolorach, dzięki czemu bez większego problemu dobierzemy odpowiednią barwę do własnych potrzeb.

Do renowacji kierownicy możemy także użyć Furniture Clinic – produktu specjalnie dostosowanego do jej profesjonalnej naprawy. W skład zestawu wchodzi:

– 50 ml Farby czarnej lub innej 72 kolory do wyboru- paleta dostępna w górnym menu w zakładce „paleta kolorów”

– 50 ml Leather Prep

– 50 ml Lakieru bezbarwnego mat,półmat,satyna,półpołysk lub połysk

– 2 gąbki (do farby i lakieru)

– szczegółowa instrukcja krok po kroku

Renowację kierownicy można przeprowadzić, wystarczy dobrać tylko odpowiednie produkty i zarezerwować sobie czas na pracę.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium