Tłuszcz do skór, jego zastosowanie oraz sposób użycia 0
Tłuszcz do skór, jego zastosowanie oraz sposób użycia

Pielęgnacja skóry ma na celu zabezpieczyć materiał przed działaniem zmiennych warunków atmosferycznych. W tym celu stosuje się różne preparaty takie jak oleje, tłuszcze do skór i inne środki ochronne, które służą do impregnacji skórzanych butów, tapicerki, pasków itp. Podpowiadamy jakie zastosowanie i właściwości ma tłuszcz do skór i dlaczego warto go stosować.

Tłuszcz do skór i jego zastosowanie                                                                            

Olej i tłuszcz do skór jest najlepszym wyborem dla skór twardych i wysuszonych. Nie należy go jednak stosować w przypadku skór anilinowych. Niektórzy mogą mieć jednak wątpliwości co do jego zastosowania, ponieważ słyszy się opinie, że tłuszcz zamyka pory. Jest to jednak błędne stwierdzenie. Należy pamiętać, że tłuszcz do skór sprawia, że staje się ona „zbyt tłusta”, co nie zmniejsza jej oddychalności, natomiast poprawia naturalne właściwości ochronne. Przenika wgłąb włókien tworząc warstwę impregnującą, jednocześnie chroniącą przed pęknięciami.

Tłuszcz do skór idealnie odżywia, chroni i impregnuje skórę, działając jednocześnie wodoodpornie. Uelastycznia ją, co jest szczególnie istotne w przypadku butów zimowych, które nieustannie narażone są na działanie wilgoci, deszczu, błota, śniegu oraz mrozu.

Jak używać tłuszcz do skór?

Przed przystąpieniem do natłuszczania skóry należy usunąć pozostałości brudu oraz kurzu z powierzchni materiału. Ważne, aby przed nałożeniem preparatu wysuszyć dokładnie buty i inne ubrania. Tłuszcz do skór nakładamy bawełnianą szmatką lub miękką szczoteczką na całą powierzchnię obuwia. Po wchłonięciu preparatu buty wystarczy wypolerować.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium