Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Chmura tagów
Jak dobrać Wkładki do butów ? 0
Jak dobrać Wkładki do butów ?

Jak dobrać Wkładki do butów ?

Rzecz na pozór prosta i oczywista, a w rzeczywistości często przysparza wielu problemów potencjalnym klientom.

Skąd się to bierze i jak dobrać odpowiednią wkładkę?

 

1. Zastosowanie/przeznaczenie

Dobór wkładki należy rozpocząć oczywiście od jej przeznaczenia, czyli należy się zastanowić, jakie cele ma spełniać. Wkładki z grubsza możemy podzielić na korekcyjne/ortopedyczne i profilaktyczne ( w tą grupę możemy wliczyć wszelkiego rodzaju wkładki dla sportowców, do butów "roboczych", przeciwpotne, na bolące stopy itd.). Wkładki profilaktyczne mają za zadanie przede wszystkim podnieść komfort chodzenia, głównym celem wkładek ortopedycznych jest zaś korekcja inaczej mówiąc prawidłowe ustawienie stopy.

Należy zaznaczyć, że przy wyborze wkładek najważniejszą rzeczą nie jest cena, lecz ich jakość i prawidłowe dopasowanie! Tak, jak odpowiednio dobrane wkładki znacznie podnoszą komfort poruszania się, tak ich nieodpowiednie dopasowanie lub ich brak będzie powodować efekt odwrotny- może znacznie pogorszyć nasze samopoczucie i zdrowie, przyczyniając się do uciążliwych dolegliwości kolan, bioder, a nawet kręgosłupa!

 

2. Właściwy rozmiar

1. Najprostszym sposobem doboru właściwego rozmiaru wkładki jest zmierzenie jej w ulubionej parze butów, takiej w której nasze stopy "najlepiej się czują". W tym celu należy wyciągnąć wkładkę z buta i zmierzyć jej długość (przy stosowaniu tej metody trzeba jednak pamiętać, by nie mierzyć wkładki z buta, który jest bardzo rozchodzony, gdyż wówczas pomiar może nie być miarodajny).

 

 

2. Kolejną metodą jest obrysowanie swojej stopy na kartce A4. Ustawiając ołówek prostopadle względem kartki, należy obrysować stopę, a potem zmierzyć na rysunku stopę pomiędzy dwoma najbardziej wysuniętymi punktami na długość i szerokość. Przy wykonywaniu pomiaru tą metodą należy pamiętać, by stopę w skarpetce ustawić na kartce w pozycji stojącej pod pełnym naciskiem ciała, by wymiar był prawdziwy.

 

 

Przy wykonywaniu pomiaru tą metodą trzeba koniecznie pamiętać, by do uzyskanego wymiaru dodać ok. 0,5 cm do butów z odkrytymi palcami i do ok. 1 cm do butów "zakrytych", gdyż stopa w bucie nie jest statyczna, lecz cały czas pracuje, przetaczając się w bucie od pięty po palce, więc potrzebuje w tym celu trochę przestrzeni.

Otrzymany wynik, to właśnie rozmiar stóp, którym należy się kierować przy wyborze wkładek i butów!

Producenci wkładek czasem ułatwiają nam zadanie i tworzą wkładki, które można samemu dociąć do konkretnego rozmiaru (z tyłu wkładki rozrysowane są linie opisane odpowiednim rozmiarem lub długością stopy w cm albo i jednym i drugim - wystarczy tylko obciąć wkładkę nożyczkami, w miejscu odpowiadającemu naszemu rozmiarowi). Sprawdza się to również wtedy, gdy ktoś ma stopę "niewymiarową", tzn. pomiędzy dwoma rozmiarami lub też jedną stopę nieco większą lub szerszą od drugiej, gdyż można uzyskać odpowiedni efekt dla obydwu stóp.

Jednakże wkładki bez linii również w większości możemy dociąć, przykładając do nich wkładkę z innego buta i docinając przód do odpowiedniej długości.

 

Jeśli jednak , pomimo przedstawionych podpowiedzi, nadal pozostają wątpliwości, czy dany model wkładki lub jej rozmiar będzie odpowiedni, zapraszamy do kontaktu mailowego:

sklep@pielegnacjaobuwia.pl

Postaramy się w miarę możliwości odpowiedzieć na ewentualne pytania i wybrać wspólnie najlepszą opcję, by chodzenie stało się przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem!

 

Komentarze do wpisu (0)

Wersje językowe
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium