INFOLINIA
Zawartość Twojego koszyka
do kasy suma: 0,00 zł

Menu

Wkładki do butów

Produkty w kategorii: Wkładki do butów

Wkładki ODOUR STOP Strong Anty Brzydki Zapaszek

Producent: Kaps
0 ocen
Cena:

10,49 zł

brutto
para

Ochronne krążki żelowe na palce 6szt

Producent: Foot Morning
0 ocen
Cena:

20,90 zł

brutto
szt.

Opaska żelowa na Płaskostopie podłużne

Producent: Maraton
4 oceny
Cena:

23,99 zł

brutto
para

Podpiętki do butów Skóra Owcza 11mm

Producent: Kaps
4 oceny
Cena:

10,59 zł

brutto

Podpiętki zapiętki żelowe 2w1 amortyzujące

Producent: Maraton
57 ocen
Cena:

13,99 zł

brutto
para

Polarowe wkładki do butów na Zimę

Producent: TREND
0 ocen
Cena:

9,90 zł

brutto

Półwkładki profilowane z Pianki Memory

Producent: Maraton
0 ocen
Cena:

8,49 zł

brutto
para

Półwkładki żelowe LADY Super Kaps

Producent: Kaps
0 ocen
Cena:

9,90 zł

brutto
para

Półwkładki Żelowe poduszki antypoślizgowe Kaps Flowers

Producent: Kacperek
0 ocen
Cena:

18,99 zł

brutto
para

Półwkładki Żelowe Promed Ból Śródstopia

Producent: Foot Morning
0 ocen
Cena:

19,49 zł

brutto
para

Półwkładki żelowe z Pelotą

Producent: Maraton
0 ocen
Cena:

9,99 zł

brutto
para

Samoprzylepne półwkładki Cody poduszeczka

Producent: Kaps
0 ocen
Cena:

8,49 zł

brutto
para

Skórzane Zapiętki samoprzylepne Ochrona Pięt CZARNE

Producent: Kaps
0 ocen
Cena:

6,49 zł

brutto
para

Stopki skarpetki do mierzenia

Producent: Kaps
6 ocen
Cena:

62,00 zł

brutto
szt.

Wkładki AntyGrzybiczne BHP Przebadane 35/46

Producent: Worker&Walker
18 ocen
Cena:

12,99 zł

brutto
para

Wkładki Bakteriobójcze Higieniczne 35/46

Producent: Kaps
0 ocen
Cena:

12,90 zł

brutto
para

Wkładki do butów BHP Przebadane 35/46

Producent: Worker&Walker
0 ocen
Cena:

13,99 zł

brutto
para

Wkładki do butów Higieniczne dla DZIECI ActiFresh

Producent: Kaps
0 ocen
Cena:

6,99 zł

brutto
para

Wkładki odour stop-przeciwzapachowe

Producent: Kaps
0 ocen
Cena:

8,49 zł

brutto
para

Wkładki Ortopedyczne na Płaskostopie RSA Kaps

Producent: Kaps
29 ocen
Cena:

27,90 zł

brutto

Wkładki do butów

Rzecz wydawało by się oczywista. Każdy z nas wie co to są wkładki do butów i gdzie się znajdują. Ale już mało kto wie, albo po prostu nie zdaje sobie sprawy, jak odpowiednie wkładki mogą poprawić nasz codzienny komfort. W zależności od rodzaju / modelu wkładek, możemy oczekiwać różnych efektów. Niestety, nie ma uniwersalnych wkładek na "wszystko".

Jakie wkładki do obuwia warto kupić ?

Kwestia wyboru wkładek do obuwia jest indywidualna. Jest również uzależniona od rodzaju obuwia. Czyli krótko mówiąc, czy wybrana wyściółka do butów się zmieści do naszego buta. Napewno kiepskim pomysłem i rozwiązaniem jest wkładanie jednej wkładki na drugą. To na dzień dobry może powodować kłopot zamiast pomocy. Oczywiście nie zawsze jest łatwo wyjąć starą wkładkę, ale jednak, uważamy, że lepiej to zrobić. Niektórzy zastanawiają się jak dobrać wkładki do butów ? ( zapraszamy na naszego bloga )

Wybór wkładek do butów najcześciej podyktowany jest porą roku i rodzajem obuwia. Kolejnym czynnikiem, który wpływa na wybór są indywidualne dolegliwości lub potrzeby. I przechodząc do konkretów. Jeśli mamy płaskostopie, to powinniśmy kierować uwagę na wkładki ortopedyczne lub profilaktyczne. W takim przypadkach mile widziane są zalecenia lekarza ortopedy. Na dworze temperatura -5 stopni, ooo wtedy fajnie by było mieć ciepło w butach. Wtedy celujemy we wkładki ocieplające z folią aluminiową, wełną owczą lub polarowe. Innym przykładem są podpiętki do butów, które również mają wiele właściwości. Podpiętki są bardzo skutecznym rozwiązaniem, kiedy buty obcierają na tzw. zapiętku. Zdarzają się też przypadki kiedy jest różnica w wysokości stóp. Z rozwiązaniem takiego problemu przychodzą podpiętki, które mają różną wysokość i jesteśmy w stanie dzięki nim wyrównać kończyny.

Skórzane wkładki do butów

Standardowe skórzane wkładki do obuwia są cienkie, mają do 3 milimetrów grubości. Mają od dwóch do trzech warstw. Dobrej jakości wkładki są produkowane z 100% naturalnej skóry owczej, która nie odparza stóp. Dodatkowo nie zawiera szkodliwych dodatków chemicznych i barwników. Lewa strona tego typu wkładek jest wykończona przeważnie pianką lateksową z zawartością węgla aktywnego. Pianka minimalizuje przesuwanie wkładki wewnątrz buta. Natomiast węgiel aktywny pomaga w zapobieganiu powstawania nieprzyjemnego zapachu.

Żelowe wkładki do obuwia

Wkładki żelowe do butów, można nazwać dobrodziejstwem w kwestiach wygody. Bardzo popularne zwłaszcza wśród pań są półwkładki żelowe. Duża część kobiet, które często chodzi w szpilkach nie wyobraża już sobie nie używania takiego rodzaju wkładek do butów. Takie półwkładki dają ulgę dla śródstopia, które w przypadku szpilek jest mocno obciążone. Drugą zaletą jest to, że stopa nie zjeżdża i palce nie naciskają na przód szpilek. Jeśli odczuwasz problemy ze zbyt małą amortyzacją ? To z pomocą przyjdą podpiętki żelowe, które świetnie amortyzują część tylnią stopy. Ma to wtedy też pozytywne skutki dla stawów czy ścięgna achillesa. Pełne żelowe wkładki z kolei pozwalają na bardzo dobrą amortyzację. Lepszy komfort na całej powierzchni stopy.

Wkładki ortopedyczne / profilaktyczne do butów

Głównym zadaniem ortopedycznych wkładek do butów jest poprawne ułożenie stopy. To ma bardzo ogromne znaczenie dla naszej wygody ale i zdrowia. Ułożenie stopy ma ogromny wpływ na stawy, ścięgna i ich prawidłowe funkcjonowanie. Wkładki ortopedyczne jakie głównie są dostępne to wkładki na płaskostopie podłużne i poprzeczne lub na samo płaskostopie poprzeczne. Najczęściej występującym problemem jest płaskostopie. Wewnętrzna strona stopy ucieka do środka. W takiej sytuacji bardzo często również dochodzi do koślawości kolan. To znaczy, że podczas chodzenia kolana również uciekają do środka. Ten problem jest bardzo widoczny i niestety duży u dzieci. Jeśli w porę nie zaczniemy działać, to dziecko w życiu dorosłym może mieć ogromne problemy. Dlatego bardzo często stosowane i zalecane przez lekarzy ortopedów są wkładki supinujące dla dzieci. Wkładki profilaktyczne występują również w wersjach jako skórzane wkładki do butów.

Półwkładki, zapiętki, podpiętki do butów

Wszystkie rodzaje wkładek typu zapiętki do butów, podpiętki do butów i różnego rodzaju półwkładki z reguły są tanie , a mogą bardzo dużo. Pierwszy przykład, zapiętki do butów są używane gdy nasz but jest minimalnie za duży. Zapiętka jest wklejana na wew. stronę pięty obuwia. Z kolei podpiętki, są nam w stanie pomóc kiedy but jest troszkę za mały. Tak samo w przypadku bolesnego obcierania naszej pięty. Zasada tutaj jest taka sama. Wkładając podpiętkę do obuwia , pod pięte, minimalnie podnosimy naszą piętę. Dzięki temu stopa w bucie minimalnie się cofa, a palce i śródstopie ma więcej miejsca. Co do obcierania w momencie kiedy pięta minimalnie się podniesie, buty przestaną nas obcierać.

Jak dobrać wkładki do butów ?

Zapraszamy na naszego BLOGA do przeczytania artykułu jak dobrać wkładki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium